Dažniausios namų saugumo klaidos
Jei norite savo namus padaryti saugesnius, venkite dažniausiai daromų namų saugumo klaidų:
Saugiai laikykite namo (buto) raktus
Daug būsto savininkų, bijodami pamesti raktus išeidami paslepia juos netoliese – virš durų, po kilimėliu, po akmeniu ar vazonu. Įsilaužėliai žino visas šias paprastai naudojamas slaptavietes arba stebėdami gali pamatyti, kur jie dedami. Jokiu būdu nereikėtų taip slėpti savo buto ar namo raktų. Jei jūs dažnai pametate savo raktus ar netyčia užtrenkiate savaiminio užsirakinimo duris, įsigykite spynas, atrakinamas su piršto antspaudu ar klaviatūra.
Dar viena klaida – namų raktai paliekami automobilyje
Negerai yra, jei jūs paliekate savo automobilį atrakintą (net garaže). Tačiau dar blogiau, jei namų raktus paliekate net ir užrakintame automobilyje, jau nekalbant apie neužrakintą automobilį. Jei jūs taip darysite, įsilaužėlis, kuris apšvarina jūsų automobilį, taip pat įgaus lengvą galimybę įeiti į jūsų namus ar butą.
Lauko durys, garažas laikomi neužrakinti
Dažnai manoma, kad lauko durų rakinimas yra nepagarba kaimynams ir pan. To neturėtų būti. Visų lauko durų rakinimas yra viena iš rimtesnių saugumo priemonių. „Nelaukti svečiai“ namus gali apšvarinti ir jums esant. Tuo labiau yra galimybė, kad įsilaužėlis jus sumuš, sužalos, gali kilti grėsmė jūsų ir jūsų šeimos narių gyvybei.
Namo, buto durys neturi apžiūros akutės
Tai smulkmena, tačiau ji labai reikalinga. Durų nereikėtų atverti nepageidaujamiems asmenims. Su akute jūs lengvai galite pasižiūrėti, kas už durų. Dabartiniu metu daugiabučiuose ir individualiuose namuose galima įsirengti telefonspynes su videokamera, kurių pagalba jūs per atstumą galėsite pamatyti atvykusius svečius, atidaryti lauko duris, vartelius.
Pasitikima viena saugumo priemone
Dažnai manoma, kad paliekant namuose šunį bus galima juos apsaugoti. Tačiau taip būna ne visada. Net ir geriausiai dresuotas šuo gali neapsaugoti namų (buto). Neapsaugos namų ir vien tik geros šarvuotos durys. Paprastai reikalingas visas kompleksas saugumo priemonių.
Sugadintos spynos
Kai kurie būsto savininkai užmiršta pataisyti sugedusias (ar vagių specialiai sugadintas) spynas ar užraktus, atidėlioja darbą vėlesniam laikui iškyla pavojus, kad tuo gali būti pasinaudota. Gana dažnai specialiai sugadinamos daugiabučių namų rūsių bendros durys, o vėliau, dar nespėjus jų sutvarkyti, vagys švarina sandėliukus. Taip nereikėtų daryti. Visos jūsų durys ir langai turi turėti stiprias šiuolaikines spynas ar užraktus. Nemanykite, kad tik todėl, kad langas yra antrame ar trečiame aukšte, įsilaužėlis negali sugalvoti būdo pasiekti jį.
Neaktyvuota apsauginė signalizacija
Apsauginė signalizacija yra naudinga tik tada, kai yra tvarkinga ir aktyvuota. Reguliariai išbandykite, ar ji tvarkingai veikia. Ir neužmirškite įjungti signalizacija net ir tada, kai išeinate trumpam. Vienas vagis jūsų namą gali apieškoti per keletą minučių ir taip jūs galite netekti savo vertingiausių daiktų, pinigų. Būdami namuose aktyvuokite savo apsaugos signalizaciją specialiu režimu („namuose“, „naktiniu“).
Netinkamas kiemo išplanavimas
Nors jūs ir mėgstate privatumą, jūsų namai bus saugesni, jei jūsų kaimynai galės jus matyti. Įsilaužėliai mėgsta pasislėpti už krūmų, medžių, bruzgynų. Neduokite jiems tos galimybės. Laikykite krūmus ir gyvatvores apkarpytas, ypač aplink namą. Įsitikinkite, kad visi lauko žibintai yra tvarkingi, dar geriau kieme įrengti žibintus, reaguojančius į judantį žmogų. Vagims tai jau taps rimta kliūtimi.
Neužrakintos ir neapsaugotos pagalbinės patalpos
Jei jūs gyvenate nuosavame name ir turite kiemo pagalbines patalpas, laikykite jas visada užrakintas. To nepadarius palengvinsite vagims ir plėšikams įsibrovimą į jūsų namus. Jums gali ne tik dingti daiktai ir įrankiai. To pasekoje vagys lengviau įsibraus į namus. Be to, palikdami atviras pagalbines patalpas, jūs sukeliate pavojų sau ir savo šeimos nariams. Daugiabučiuose namuose buto savininkai dažnai įsirengia signalizacija butuose, tačiau pamiršta apsaugoti savo sandėliukus, esančius rūsiuose ar atskirame lauko pastate. Reikėtų, kad šios pagalbinės patalpos taip pat būtų prijungtos prie signalizacijos. Rekomenduotina, kad retai naudojamos atskiros pagalbinės patalpos būtų jungiamos prie signalizacijos 24 val. per parą režimu su galimybe laikinai saugojimą atjungti.